İzmir Havadis

Büyük Çiğli Deresi’nde dönüşüm başladı

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İZSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ, “YÜZÜLEBİLİR KÖRFEZ” HEDEFİ KAPSAMINDAKİ ÇALIŞMALARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLERKEN, ÇİĞLİ’NİN ATAŞEHİR MAHALLESİ’NDE BAŞLATILAN “BÜYÜK ÇİĞLİ DERESİ KIYI DÜZENLEME PROJESİ” İLE İLÇEDE YAŞAYANLARIN NEFES ALABİLECEKLERİ ALANLAR OLUŞTURULACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Büyük Çiğli Deresi’nde dönüşüm başladı
106 views
15 Mart 2021 - 12:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, “Yüzülebilir Körfez” hedefi kapsamındaki çalışmalarına bir yenisini daha eklerken, Çiğli’nin Ataşehir Mahallesi’nde başlatılan “Büyük Çiğli Deresi Kıyı Düzenleme Projesi” ile ilçede yaşayanların nefes alabilecekleri alanlar oluşturulacak.

İZSU, İzmir Körfezi’nin temizlenmesi hedefine yönelik projelerini bir bir hayata geçiriyor. Kentin farklı bölgelerinde yürütülen dere temizlik çalışmalarının ardından, mart ayında Büyük Çiğli Deresi’nde kapsamlı bir çalışma başlatıldı. Hayata geçirilecek projeyle görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması, kentlilerin oluşturulan yeşil alan sayesinde bölgede keyifli vakit geçirilmesinin sağlanacağı belirtildi.

Çiğli’nin Ataşehir Mahallesi’nde 2 milyon 726 bin liralık yatırımla yürütülen Büyük Çiğli Kıyı Düzenleme Projesi kapsamında, dere tabanında biriken çamur tabakası temizlenerek “Yüzülebilir Körfez” hedefi doğrultusunda bir adım daha atılacak. Ayrıca dere çevresine, 835 metre uzunluğunda dekoratif korkuluk imalatı yapılarak güvenli bir alan oluşturulacak.

Devam eden proje çalışmalarıyla, yürüyüş parkuru ve yol aydınlatması sağlanarak dere paralelinde modern ve yeşil bir yaşam alanı inşa edilecek.

Çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağı ifade edildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.