İzmir Havadis

Çeşmeli muhtar, muhtarlık ofisi için gelen ecrimisil bedeliyle şaşkına döndü

İZMİR’İN ÇEŞME İLÇESİNDEKİ İSMET İNÖNÜ MAHALLESİ MUHTARLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTEN CENGİZ YAMAN’A, MUHTARLIK OFİSİ HAZİNE ARAZİSİ ÜZERİNDE OLDUĞU GEREKÇESİYLE 52 BİN LİRALIK ECRİMİSİL ÇIKARILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çeşmeli muhtar, muhtarlık ofisi için gelen ecrimisil bedeliyle şaşkına döndü
105 views
11 Ağustos 2020 - 14:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’in Çeşme ilçesindeki İsmet İnönü Mahallesi Muhtarlığı görevini yürüten Cengiz Yaman’a, muhtarlık ofisinin hazine arazisi üzerinde olduğu gerekçesiyle 52 bin liralık ecrimisil çıkarıldı. Gelen yazıyla şaşkına dönen muhtarın itirazı ise reddedildi.

Çeşme’de, İsmet İnönü Mahallesi Muhtarlığı görevini yürüten Cengiz Yaman, 4 yıl önce Çeşme Belediyesi ile görüşerek muhtarlık ofisi yapılmasını istedi. İddialara göre belediyeden, ’Bir yer belirle, oraya koyalım’ denildi. Daha sonra ise bir parka muhtarlık ofisi yapıldı. Cengiz Yaman, 4 yıl sonra ise Çeşme Milli Emlak Müdürlüğünden 52 bin lira ecrimisil ödemesi gerektiği şeklinde bir yazı alınca şaşkına döndü.

“İtirazım kabul edilmedi”

“Keyfe keder bir ofis yapmadım, kamu hizmeti veriyorum” diyen Yaman, şunları söyledi:

“Önceki belediye başkanımızla görüşerek, mahallemizde, mahallemize yakışır bir muhtarlık ofisimizin yapılmasını istemiştim. ’Bir yer belirle, oraya koyalım’ dedi. Mahallemizdeki bu yeri belediyemizin parkı olarak biliyordum. Atıl durumda bir parktı. Belediye başkanımız, parkımızı da güzelleştirdi, parkımızın köşesine muhtarlık ofisimizi de yaptı. Mahallemize yakışan, şık bir muhtarlık ofisi oldu. Gelen evrakta, ’Bulunduğunuz muhtarlık ofisiyle 125 metrekarelik bir alanı kullanıyorsunuz. 52 bin lira, eğer erken öderseniz 35 bin lira para cezasını sizin TC’nize kesildi” diye yazıyordu. Tabi ben Milli Emlak Müdürlüğüne giderek itiraz ettim; ’Ben kamu görevi yapıyorum. Sözü edilen ofis, muhtarlık ofisi ve İçişleri Bakanlığı’na bağlı. Kamu görevi yapan bir muhtarım. Keyfe keder bir ofis yapmadım. Kaçak konut yapmadım. Bu ofiste, mahallemize, milletimize hizmet ediyorum’ dedim. Kabul etmediler, ’ödeyeceksin’ dediler. İtiraza devam ettim, ’Bunun bir şekilde çözülmesi gerekir” dedim. Bir ay sonra itirazıma cevap geldi. İtirazım kabul edilmedi” dedi.

Muhtar Yaman, son olarak şunları söyledi:

“Devletine, milletine hizmet etmekten başka bir amacı olmayan, muhtarlığı en iyi şekilde yapma çabasında olan benim sesimin duyulacağına inanıyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.