İzmir Havadis

İhtiyaç sahiplerinin veresiye defterlerini sildiler

TİRE MÜFTÜLÜĞÜ, TÜRKİYE DİYANET VAKFI TİRE ŞUBESİ VE AİLE VE DİNİ REHBERLİK BÜROSU ORGANİZASYONU İLE YARDIMA MUHTAÇ AİLELERİN VERESİYE DEFTERLERİ SİLİNDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İhtiyaç sahiplerinin veresiye defterlerini sildiler
39 views
08 Mayıs 2021 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tire Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı Tire Şubesi ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu organizasyonu ile yardıma muhtaç ailelerin veresiye defterleri silindi.

Tire Müftüsü Abdullah Kır’ın sorumluluğunu yürüttüğü projeyi Tire Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu gerçekleştirdi. Geçtiğimiz gün ilçe merkezinde birçok mahalle bakkalını gezen Tire Müftüsü Abdullah Kır ve Aile ve Dini Rehberlik Bürosu yetkilileri, burada veresiye defterine borç yazdıran ve ödeme güçlüğü çeken vatandaşların borçlarını ödedi. Gün boyu süren ziyaretler sonrası onlarca vatandaşın borcu silinirken küçük esnafında yüzü güldü. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Müftüsü Abdullah Kır, “Pandeminin tavan yaptığı ve ekonomik anlamda küçük esnafın ve birçok vatandaşımızın sıkıntı yaşadığı şu günlerde bir parça da olsa ilçede ekonomiye can vermek amacı ile Aile ve Dini Rehberlik Bürosu görevlisi arkadaşlarımızla bu projemizi hayata geçirdik. Bugün ismini bilmediğimiz onlarca vatandaşımızın borcunu hayırsever vatandaşlarımızın yardımları sayesinde sildik. Bizler bu yardımlarda sadece aracıyız. Veren el ile alan eli buluşturuyoruz. Allah hayır sahiplerinin yaptığı hayrı kabul etsin” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.