İzmir Havadis

İzmir’in dağ mahallelerinde “su sorunu”

İZMİR’İN MENEMEN İLÇESİNİN DAĞ MAHALLELERİNDE, YAZ AYLARINDA BASINÇSIZ GELEN SU YÜZÜNDEN VATANDAŞLAR MAĞDURİYET YAŞIYOR. BÖLGEDE YAŞAYAN VATANDAŞLAR, DURUMA İSYAN EDEREK SORUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN YETKİLİLERE ÇAĞRI YAPTI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İzmir’in dağ mahallelerinde “su sorunu”
94 views
23 Ağustos 2020 - 11:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’in Menemen ilçesinin dağ mahallelerinde, yaz aylarında basınçsız gelen su yüzünden vatandaşlar mağduriyet yaşıyor. Bölgede yaşayan vatandaşlar, sorunun çözümü için yetkililere çağrı yaptı.

Menemen’in Alaniçi Mahallesi’nde yaşayan bölge sakinleri, basınçsız gelen su yüzünden sıkıntı yaşıyor. İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (İZSU) defalarca başvuru yaptıklarını ifade eden vatandaşlar, sorunun acilen çözülmesini istiyor. Daha önce İZSU’nun bölgede sondaj çalışması yaptığını, çalışmaların yarıda kesildiğini iddia eden vatandaşlar, su ihtiyaçlarını ise tankerler vasıtasıyla karşılıyor.

“Tankerlerde gelen suyu biz içemediğimiz için susuz kalan hayvanlarımız içiyor”

Mahalle sakinlerinden Ali Baykallar, “Alaniçi Köyünde oturuyorum. Su problemimiz var. İZSU ile defalarca görüşmemize rağmen, dilekçe vermemize rağmen sorunumuzu çözmüyorlar. 4 yıl önce buraya sondaj vuruldu ve sondajın başlığını içeriye kaçırdılar. Sonradan gelerek bu sorunu çözmediler. Buradaki su, köye ait su; fakat biz suyun parasını verelim diyoruz. Yeter ki suyumuz gelsin. Bizlere tankerlerle nereden geldiği belli olmayan tatsız su getiriliyor. Buradan valiliğimize, büyükşehir belediye başkanımıza ve İZSU daire başkanlığına sesleniyorum; bizler defalarca dilekçe yazdık, kısa çözümler bulunuyor; ama biz kesin çözüm istiyoruz. Su olmayınca beyaz eşyalarımız bozuluyor ve mağduriyet yaşıyoruz. İçme sularımız yaz döneminde yetersiz kalıyor. Tankerlerde gelen suyu biz içemediğimiz için susuz kalan hayvanlarımız içiyor. Bize kesin bir çözüm bulmalarını istiyoruz. Köydeki sondajı bir an önce yapsınlar, bizlere yardımcı olsunlar” ifadelerini kullandı.

Menemen Muhtarlar Derneği Başkanı Nevzat Güven de, birçok noktada bu tarz sıkıntıların yaşandığını ve tankerle takviye yapılmaya çalışıldığına dikkat çekerek, “Menemen’deki dağ köylerde özellikle sular basınçsız geldiğinden dolayı halk sıkıntılar yaşıyor. Tarım ve hayvancılık ile uğraşan köylülerimizin mağduriyetinin giderilmesi için İZSU’dan çözüm bekliyoruz” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.