İzmir Havadis

Sokağa çıkma kısıtlamalarında dijital kitaplara ilgi arttı

BU SÜREÇTE ALİAĞA BELEDİYESİNİN DİJİTAL KİTAP UYGULAMALARI DA KİTAPSEVERLERDEN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ. KÜLTÜR YAYINLARI KAPSAMINDA ALİAĞA KENT KİTAPLIĞINA BİRBİRİNDEN ÖNEMLİ 14 ESER KAZANDIRAN ALİAĞA BELEDİYESİ, KENT DIŞINDA İKAMET EDEN KİTAPSEVERLER İÇİN E-KİTAP UYGULAMASI, GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLAR İÇİN İSE SESLİ E-KİTAP DİNLE UYGULAMALARINI RESMİ İNTERNET SAYFASI ÜZERİNDEN HİZMETE SUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sokağa çıkma kısıtlamalarında dijital kitaplara ilgi arttı
94 views
16 Aralık 2020 - 18:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir’in Aliağa ilçesinde, belediyenin vatandaşların hizmetine sunduğu e-kitap oku ve sesli e-kitap dinle uygulamaları yoğun ilgi görürken, özelikle sokağa çıkma kısıtlamalarında dijital kitap uygulamaları vatandaşlara kolaylık sağladı.

Aylar süren pandemi, vatandaşların kitaplara ulaşma alışkanlıklarını değiştirdi. Kısıtlamalar dahilinde; kütüphanelerin kapatılması, saat sınırlaması getirilmesi, yine bu süreçte yeni kitap basımlarının azalması kitapseverleri dijital kitaplara yönlendirdi. Özellikle sesli e-kitaplara ilgisini arttıran kitapseverler, evlerinde kaldıkları süreçte kitapları aile ortamında sesli olarak dinleme imkanı buldu. Vatandaşlar, sesli dinlemelerinin yanı sıra kitapları PDF olarak bilgisayarlarına ve mobil cihazlarına indirerek kitap koleksiyonlarına eklemeye başladı.

Bu süreçte Aliağa Belediyesinin dijital kitap uygulamaları da kitapseverlerden yoğun ilgi gördü. Kültür yayınları kapsamında Aliağa Kent Kitaplığına birbirinden önemli 14 eser kazandıran Aliağa Belediyesi, kent dışında ikamet eden kitapseverler için e-kitap uygulaması, görme engelli vatandaşlar için ise sesli e-kitap dinle uygulamalarını resmi internet sayfası üzerinden hizmete sundu. Aliağa Belediyesinin dijital kitap uygulamaları, sokağa çıkma kısıtlamalarında tüm kitapseverlere kolaylık sağladı. Aliağa Belediyesinin resmi internet sayfasında kitapseverlerin beğenisine sunulan Aliağa Kent Kitaplığı eserleri, kitapseverler tarafından 23 bin 841 kez indirildi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.