İzmir Havadis

Çocuk istismarına karşı farkındalık eğitimi

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, İLKOKUL DÖNEMİ ÇOCUKLARINA YÖNELİK “SINIRLARIM ONAYIM FARKINDALIK EĞİTİMİ” PROJESİNİ BAŞLATTI. İSTİSMARA KARŞI FARKINDALIĞIN AMAÇLANDIĞI PROJE KAPSAMINDA EBEVEYN VE ÖĞRETMENLERE DE EĞİTİM VERİLDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Çocuk istismarına karşı farkındalık eğitimi
267 views
20 Şubat 2022 - 12:11
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ilkokul dönemi çocuklarına yönelik “Sınırlarım Onayım Farkındalık Eğitimi” projesini başlattı. İstismara karşı farkındalığın amaçlandığı proje kapsamında ebeveyn ve öğretmenlere de eğitim verildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in “çocuk dostu kent” vizyonu doğrultusunda ilkokul dönemi çocuklarına yönelik “Sınırlarım Onayım Farkındalık Eğitimi” projesinin ilk uygulaması yapıldı. 3 Kasım 2021-11 Şubat 2022 tarihleri arasında Dokuz Eylül Rotary Kulübü işbirliğiyle yapılan projede, ’çocukların bedenleri üstündeki söz hakları, bedenlerini nasıl koruyacakları, mahremiyet ve onay’ gibi konular ele alındı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Toplum Sağlığı ve Eğitim Şube Müdürlüğü personeli sosyolog Duygu Erişkin tarafından verilen eğitimin uygulama ayağında, drama ve sanat etkinlikleri de yapıldı. Ebeveynlere ve öğretmenlere de farkındalık eğitiminin verildiği projenin ilk uygulaması, 328 çocuğun konuyla ilgili hazırladığı sanat etkinliklerini sahnelemesiyle son buldu. Proje yeni katılımcılarla sürecek.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.