İzmir Havadis

Bucalı kadınlar yeteneklerini keşfetti

TOPLUMSAL CİNSİYET EŞİTLİĞİNİN SAĞLANMASI İÇİN PROJELER ÜRETEN BUCA BELEDİYESİNİN KİŞİSEL KOÇLUK EĞİTİMLERİ, KADINLARDAN YOĞUN İLGİ GÖRDÜ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Bucalı kadınlar yeteneklerini keşfetti
124 views
10 Şubat 2022 - 12:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için projeler üreten Buca Belediyesinin kişisel koçluk eğitimleri, kadınlardan yoğun ilgi gördü.

Kasım ayında, “Güçlü Kadın Güçlü Buca” sloganıyla 50 derneği çatısı altında toplayan Kadın Kuruluşları Birliği ile protokol imzalayan Buca Belediyesi, özellikle dezavantajlı kadınları yaşama dahil etmek amacıyla bir eğitim programı oluşturdu. Bu çerçevede Kadın Aktivite Merkezi’nde, alanında uzman olan eğitmenlerin katılımıyla “Ben Kimim?” ve kişisel koçluk eğitimleri yapıldı. Farklı yaş ve sosyal statüden kadınlar, eğitimler sayesinde yeteneklerini keşfederken, öz farkındalıklarını da geliştirme fırsatı buldu. Sertifika almaya hak kazanan katılımcılara, ihtiyaç duydukları alan ve süreçlerde destek sağlanmaya devam edileceği belirtildi.

Eğitimlerin kendisi için çok verimli geçtiğini belirten Özlem Karaca, “Bu eğitimlere yaşam standartlarımı yükseltebilmek, nasıl daha mutlu olabilirim ve bunu karşımdaki insanlara nasıl yansıtabilirim düşüncesiyle katıldım. Hayatımdaki eksikleri görebildim, yaptığım yanlışları fark edebildim. Hayatın gerçeğini kabul etmeyi, insanları etiketlememeyi, daha iyi iletişim kurabilmeyi, yaşama çok farklı bir kadrajdan bakmayı öğrendim. Bundan sonraki hedefim; zaten hayatımdaki insanları motive eden bir insanım, bunu daha profesyonel şekilde ilerletirim diye düşünüyorum” dedi.

Özlem Şahin ise “Instagram hesabında Buca Belediyesinin kadınlar için açtığı koçluk eğitimlerine denk geldim. Geri dönüşü hemen sağladılar. Başkan Erhan Kılıç’a ve belediyeye teşekkür ediyorum. Çok farklı kurslar almak için maddi imkânım yeterli olmadığından beni bu kurs çok rahatlattı” diye konuştu. Duygu Tor da, “Ben bir danışan olduğum için kursun bana en büyük katkısı empati yapmayı öğretmek oldu. İçimdeki barışı sağladı” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.