İzmir Havadis

İEÜ Erasmus Öğrenci Ağı Kulübüne ‘Erasmus’ birinciliği

GEÇTİĞİMİZ YIL 13 FARKLI ÜLKEDEN YAKLAŞIK 80 ERASMUS ÖĞRENCİSİNİ KONUK EDEN İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ (İEÜ), KENDİ BÜNYESİNDE KURDUĞU ERASMUS ÖĞRENCİ AĞI (ESN) KULÜBÜYLE DE FARK OLUŞTURDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İEÜ Erasmus Öğrenci Ağı Kulübüne ‘Erasmus’ birinciliği
186 views
28 Eylül 2020 - 11:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl 13 farklı ülkeden yaklaşık 80 Erasmus öğrencisini konuk eden İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), kendi bünyesinde kurduğu Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) Kulübüyle de fark oluşturdu. İEÜ’de eğitim gören gençlerin; ülkemize ve İzmir’e ilk kez gelen misafir öğrencilerin uyum sürecini kolaylaştırmak, şehri tanımalarını sağlamak ve Türk öğrencilerle iletişimini geliştirmek amacıyla gönüllü oluşturduğu kulüp, Türkiye’deki 42 üniversite üzerinde yapılan değerlendirmede “en iyi şube” seçildi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ), kendi bünyesinde kurduğu Erasmus Öğrenci Ağı (ESN) Kulübüyle dikkatleri üzerine çekti. Üniversitede eğitim gören ve Türkiye’ye gelen öğrencilerin uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla gönüllü oluşturduğu kulüp, Türkiye’deki 42 üniversite üzerinde yapılan değerlendirmede “en iyi şube” seçilerek büyük bir başarı yakaladı. Erasmus Öğrenci Ağı Türkiye Ulusal Kurulu tarafından yapılan değerlendirme neticesinde ESN İEÜ, bunun yanı sıra “promosyon pratiği” alanında birinci, “web sitesi” kategorisinde ikinci, “görsel üretim” alanında da üçüncü oldu.

Kulüp Başkanı Buse Pek, sene boyunca yaptıkları çalışmalarla ön plana çıktıklarını ve önümüzdeki süreçte de farklı projeler geliştirmeye devam edeceklerini söyledi.

“Çalışmalar için motive eden bir sonuç oldu”

Pek, “Üniversitemiz bünyesinde yer alan ‘Erasmus Student Network’ adlı öğrenci kulübümüzle, bu sene de üniversitemizi Türkiye’nin dört bir yanından öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen Erasmus Öğrenci Ağı Türkiye Ulusal Kurulunda temsil ettik. Arkadaşlarımızla birlikte, geçtiğimiz yıl hem pandemiden önce hem de pandemi sürecinde yaptığımız çalışmalarla farkımızı ortaya koyduk. Sosyal medya üzerinden yaptığımız çalışmalarla, oluşturduğumuz tasarımlarla, kendimizi tanıtma yöntemimizle ve yurt dışından ülkemize gelen öğrencilerle kurduğumuz etkili ve doğru iletişimle dikkatleri üzerimize çektik. Bunun sonucunda da Erasmus Öğrenci Ağı Türkiye Ulusal Kurulu tarafından ‘en iyi şube’ seçildik. Bizi çok mutlu eden ve önümüzdeki dönemde yapacağımız çalışmalar için motive eden bir sonuç oldu” dedi.

Pek, şöyle devam etti:

“Kendimize güveniyor, en iyi çalışmaları yapmak için çabalıyoruz. Bu noktada üniversitemiz de gereken imkanları bize sağlıyor. Akademisyenlerimizle ve öğrenci arkadaşlarımızla da sürekli iletişim kurarak ne tarz çalışmalar yapabileceğimizle ilgili fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yaptığımız özverili çalışmaların karşılığını da alıyoruz. 2019-2020 akademik yılında Erasmus Öğrenci Ağının gönüllü bir parçası olan ve projeler geliştirerek bu ödülleri üniversitemize kazandıran arkadaşlarım; Aslıhan Doyuran, Yiğitcan Alabaş, Ece Yükselen, Batuhan Üzümcü, Damla Yıldırım, Furkan Eke, Sami Doğan, Mert Kartal ve tüm ESN üyelerimizi kutluyorum.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.