İzmir Havadis

Öğrenciler eTwinning projesi ile çevre duyarlılıklarını artırıyor

ALİAĞA ALP OĞUZ ANADOLU LİSESİNİN ORTAĞI OLDUĞU; TÜRKİYE, FRANSA VE POLONYA’DAN OKULLARIN ORTAKLIĞINDA YÜRÜTÜLEN “5 WAYS TO LİVE MORE ECO-FRİENDLY/DAHA ÇEVRE DOSTU YAŞAMANIN 5 YOLU” İSİMLİ ETWİNNİNG PROJESİNDE ÖĞRENCİLER, HEM ÜRETİYOR HEM DE ÇEVRE KONUSUNDA BİLİNÇLENİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Öğrenciler eTwinning projesi ile çevre duyarlılıklarını artırıyor
21 views
01 Mayıs 2021 - 13:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aliağa Alp Oğuz Anadolu Lisesinin ortağı olduğu; Türkiye, Fransa ve Polonya’dan okulların ortaklığında yürütülen “5 Ways to Live More Eco-friendly/Daha Çevre Dostu Yaşamanın 5 Yolu” isimli eTwinning projesinde öğrenciler, hem üretiyor hem de çevre konusunda bilinçleniyor.

“5 Ways to Live More Eco-friendly/Daha Çevre Dostu Yaşamanın 5 Yolu” isimli eTwinning projesi kapsamında, aralık ve ocak aylında çevre konuları ile ilgili eğitimler alan Aliağa Alp Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileri, çevre sorunlarını bireysel katkılarıyla tespit ederek çözüm önerileri üretti.

Bu önerilerin beş ana temada çalışırken, kimi zaman bireysel, kimi zamanda iş birliğiyle çalışan öğrenciler; ileri dönüşüm projeleri, farkındalık videoları, e-kitaplar ve sunumlar hazırlayarak kendi duyarlılıklarını artırdı. Y) Üretimlerini okullarında paylaşan öğrenciler, çevrelerinin de farkındalığını artırmayı hedefliyor.

Proje hakkında bilgiler veren Alp Oğuz Anadolu Lisesi Kimya Öğretmenleri Nurgül Kaygas ve İrem Ekmel Kara, bu proje ile sürdürülebilir kalkınma amaçları, iklim değişikliği, küresel ısınma ile ilgili farkındalık oluşturmayı, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirmeyi, çevre sorunlarına katkıda bulunan günlük davranışları değiştirmeyi, öğrencilerin iletişim ve iş birliği becerilerine katkıda bulunmayı hedeflediklerini belirtti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.