İzmir Havadis

Robotik takımı öğrencilerinden online uluslararası organizasyon

BAHÇEŞEHİR KOLEJİ İZMİR 50. YIL KAMPÜSÜNDE EĞİTİM GÖREN ÖĞRENCİLERDEN OLUŞAN ROBOTİK TAKIMI FRC 6429-4 TH DİMENSİON, 6 FARKLI ÜLKEDEN 300’DEN FAZLA KİŞİNİN KATILIMIYLA 2020 FRC İZMİR PRE-SEASON ETKİNLİĞİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Robotik takımı öğrencilerinden online uluslararası organizasyon
72 views
12 Aralık 2020 - 12:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsünde eğitim gören öğrencilerden oluşan robotik takımı FRC 6429-4 th Dimension, 6 farklı ülkeden 300’den fazla kişinin katılımıyla 2020 FRC İzmir Pre-Season etkinliğini gerçekleştirdi. Dünyada ilk kez tamamen online ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlikle liseli robotik takımları bir araya gelip becerilerini geliştirme fırsatı buldu.

Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesinin ilk ve tek robotik takımı FRC 6429 – 4th Dimension, yine bir ilke imza atıp 2020 FRC İzmir Pre-Season etkinliğine ev sahipliği yaptı. 6 farklı ülkeden, 31 FRC takımı ile 300’den fazla öğrenci ve mentor öğretmenin online ortamda buluştuğu etkinliğe, FRC Direktörü Frank Merrick ve Rockwell Automation Global STEM elçisi Jay Flores de katıldı. 2 gün süren, dünyada ilk kez tamamen online ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinlikte liseli robotik takımları sunum becerisi kazanma, etkili iletişim ve 21. yüzyılın en önemli becerilerini kullanarak tecrübe kazanma fırsatı elde etti. Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Kampüsü Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Dr. Aylin Gil, “Öğrencilerimizin pandemi ve deprem gibi olağanüstü durumlara rağmen uluslararası bu profesyonel organizasyonu hiçbir aksaklık olmadan tamamlaması ve katılımcıların yüksek memnuniyeti, öğrencilerimizin gelişmelerini hedeflediğimiz organizasyon becerisi ve dünya vatandaşlığı konularında yetkinliklerinin kanıtı olmuş, bizleri de gururlandırmıştır” dedi.

Başarılarıyla gururlandırmışlardı

FRC 6429 – 4th Dimension, İstanbul’daki FIRST Robotics Competition 2018 (FRC) bölgesel yarışmasında “Winner” ve “Chairman’s Award” ödüllerini alarak Türkiye şampiyonu olmuş, ABD’deki Dünya Şampiyonası’nda jüri ödülüne layık görülmüştü. Takım, Mexico City’deki FIRST Global Challange’dan davet almış, ürettikleri robot ile mühendislik alanında bronz madalya ve güvenlik ödülü almaya hak kazanarak podyumda bayrağımızı dalgalandırmıştı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.